TZM Frenzy (002153851-T)
Welcome to TZM Frenzy....

you can also view the site by using this link :-
www.tzm150.forumotion.com @
www.tzm150.co.cc

Log in to enter forum and please read the "rules" before posting.
Thank you

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 Button2
ARKIB FRENZY

Join the forum, it's quick and easy

TZM Frenzy (002153851-T)
Welcome to TZM Frenzy....

you can also view the site by using this link :-
www.tzm150.forumotion.com @
www.tzm150.co.cc

Log in to enter forum and please read the "rules" before posting.
Thank you

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 Button2
ARKIB FRENZY
TZM Frenzy (002153851-T)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini...

shah9744
icam46
olskowl_design
ZOUL
ejal80
Izat_TZM
amrozi
11 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 Empty Re: Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini...

Post  amrozi Tue Jul 19, 2011 6:09 pm

salam.. i like it...hehehe..betul2...bukan apa malu..moto buwok..hahahahaha....bunyi mesin konkrit ada,orang bertukang ada..xpe,pelan2 restore..tu yang nak carik fairing baru tu....kat tempat aku kalo wat macam Fiat yamaha 2 dia nak 600...cover set aku da la buruk...ada pecah2 sikit,calar balar..tu wat stock nak merembat nak menyelit je.....kene carik satu set baru dari ujung kaki sampai ujung rambut Miss Tiz Zaqiah tu..hantar cat...
Kalo ada cite2 nak bukak bengkel atau apa..aku sokong betul...bagus2...buat sampingan pon boleh..ada tempat/bengkel lokasi yang bagus../peralatan sedikit sebanyak..ok la tu...dulu aku main gak cat2 ni..tapi pakai tin..hehehheeh..jadi la jugak tau..hhahahah..sekarang ni x boleh da...tangan da kaku..heheheh
So,apa2 hal bagi info k...InsyaAllah..ada cite2,ada keyakinan,ada kemampuan...InsyaAllah berhasil tu... Very Happy
....

salam
maksud icam 2set..kalo dua set murah la tu...tapi ape2 pun timekasih ..doa2kan lah ye...kalo ade rezki ..insyhaallah....bak kate cikgu aku baru jew..belajar heheh..kat sacs..ape cikgu tu cakap scratch .lebih kurang cam ne la ayat dia...."you hand is your picture"...

shah...bile projek bro amrozi nak siap..xsabar nak tunggu ni..>>>>
>>>> tank jew blom siap shah...saya x kire...saya pasang set dia tank x de...merah tu naik atas putih..keje betul tegah banyak plak ne..hmmm terpaksa keje buat sendiri ne kena la hold....yg x ble tahn bile time balik...x toleh kiri kanan dah..tank x de...(x siap)..moto ex5 rotex mati plak..naik bas dah 2 minggu...mahai plak tu...2 kali loncat bas..huhu...last fikir abis2..pasang set...pong2pong2 ........1 setegah tong air bateri kereta..cam dlm gambar pic saya... samapai umah moto masuk dlm ..nak letak luar sori le Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ...dgn tank x de...nanti lain keje plak jadi..

amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 Empty Re: Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini...

Post  ZOUL Thu Jul 21, 2011 5:41 pm

apo citer ni tuan tanah? dah pasang lom?? bounce Very Happy

ZOUL
Corporal frenzy
Corporal frenzy

Back to top Go down

Post  amrozi Thu Jul 21, 2011 7:10 pm

ZOUL wrote:apo citer ni tuan tanah? dah pasang lom?? bounce Very Happy

salam zoul....
dah pasang..tank blom pasang...nak tunjuk segan....x complet....tank dia ade masaalah sikit ZOUL....cat merah ne lembik sagat..tembak clear...merah merebak kat putih... Crying or Very sad ...nanti kalo tank siap .aku roger pic kat cni... Very Happy ..ape ble buat...ape2 pun mekasih kerana soba menunggu....
amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Humor : https://www.facebook.com/amdyusof

Back to top Go down

Post  ZACK WFF2435 Sun Jul 24, 2011 7:59 pm

amrozi wrote:salam icam46 dengan shah.terima kasih atas sokonggan dan member franzy...setahu saya ade member fanzy in group..ade wat cat...dia cas rm 300 jew murah betul.......macam saya ne sakit sikit..sebab saya memang bahagian art...maksudnye...kena sabar...sebab kadang2 org nak cat cepat siap.saya x berape sukey...kalo saya buat keje..saya nak yg terbaieek bukan terbalik..bukan apew..org cam saya ne..perlu ade mood baru cantik tertarik..da bomm...mood x ble pakse...kalo x tau jew la......cam ne lah...kalo ade cover set lain lagi best dan kalo cover set lame..lain pulak harganye ....perlukan mase utk..kasi lincin.....heheh...sebab saya ne x tentu...kalo banyak job company saya x ble buat nanti merah mate boss..heheh...x pe nanti saya gan member saya...cube la bincang...dia pun ade cite..nak buat bengkel cat...sabar yeee icam gan shah.harga megikut berape banyak pakai colour...baru kite ble bajet.

shah...merah lc baru..besok saya ngok kat tin cat..jenamenye ok..
icam...jagan la rendah diri.moto tu buat apew paking jauh ..janji hati kite bersih,murni,iklas..betol x.
nanti kite bincang..k

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5020249Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5020259Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5020257Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5020254

cheers cheers x sabar dah nak pakai ne.. bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce

[/quote]

salam amrozi.....

perghhhhh......smart gle la kale 2....aku sokng 100% ko nk bukak bngkel cat.....nti leh aku anta m wt kale peberet aku.......mst cun mlecun lah.....hehehehee
ZACK WFF2435
ZACK WFF2435
Private frenzy
Private frenzy

Humor : tabik spring...TZM

Back to top Go down

Post  amrozi Mon Aug 15, 2011 5:44 pm

salam semua...ne cite tuan tanah...sory la kengkawan...tank ade masaalah Crying or Very sad tak usik pun dah sebulan.. ...blom abis lagi....pakai tank lame...huhu raya dah dekat ne..jadi dlm kesempatan ini..kepada semua selamat berpuase..dan selamat ari raya......

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5280325

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5280311

amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  shah9744 Wed Aug 17, 2011 3:49 am

ok dah ni..nmpk smart..

shah9744
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  Izat_TZM Wed Aug 17, 2011 4:33 am

smart dh bro... pkai rear hugger kat tayar belakang.. bg tinggi sket belakang pkai pemegang tue.. msti dh cun niehhh...
Izat_TZM
Izat_TZM
Sergeant frenzy
Sergeant frenzy

Back to top Go down

Post  amrozi Wed Aug 17, 2011 5:51 pm

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5280311

mekasih..kerana membakar semagat saya..... dan cadagan... Embarassed bounce nanti saya cuba perbaiki semungkin yg mampu..dan boleh....hebat!!!!!! tzm....and the geng...
amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  Izat_TZM Thu Aug 18, 2011 12:33 am

bro.. tmpg tnya.. kalu ko cat nk ttp warna lain kena ttp pkai tape kn? tp aku bila ttp pkai tape warna dia sket2 melekat kat warna yg hita ttp tue nape eh??
Izat_TZM
Izat_TZM
Sergeant frenzy
Sergeant frenzy

Back to top Go down

Post  amrozi Sat Aug 20, 2011 7:44 pm

Izat_TZM wrote:bro.. tmpg tnya.. kalu ko cat nk ttp warna lain kena ttp pkai tape kn? tp aku bila ttp pkai tape warna dia sket2 melekat kat warna yg hita ttp tue nape eh??

sebelum tampal tape...cari stiker 2'x1' potong lebih kurang suku inci panjang2..lekat dulu kat mane nak d overlapkan...pastu baru letak tape atas stiker hitam...jadi dia ade dua layer cover x bagi masuk cat ke warna lain...suratkabar adalah utk cover yg besa2...jadi ble jew tape 1 inci pun dah cukup...

pastikan cat kering...ble nak lekat stiker..
amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  Izat_TZM Sat Aug 20, 2011 10:23 pm

amrozi wrote:
Izat_TZM wrote:bro.. tmpg tnya.. kalu ko cat nk ttp warna lain kena ttp pkai tape kn? tp aku bila ttp pkai tape warna dia sket2 melekat kat warna yg hita ttp tue nape eh??

sebelum tampal tape...cari stiker 2'x1' potong lebih kurang suku inci panjang2..lekat dulu kat mane nak d overlapkan...pastu baru letak tape atas stiker hitam...jadi dia ade dua layer cover x bagi masuk cat ke warna lain...suratkabar adalah utk cover yg besa2...jadi ble jew tape 1 inci pun dah cukup...

pastikan cat kering...ble nak lekat stiker..

tue sticker apa eh? aku biasa pakai yg org panggil masking tape tue je.. wat dari kertas yg warna kuning tue.. kalu ko boleh bg gmbr pon caree gak kot.. hehehe
Izat_TZM
Izat_TZM
Sergeant frenzy
Sergeant frenzy

Back to top Go down

Post  ayiecs Tue Aug 23, 2011 8:16 am

TERBAEEKKKKK!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ayiecs
ayiecs
Forum Marshall
Forum Marshall

Humor : kill them with our PV!!

Back to top Go down

Post  amrozi Thu Aug 25, 2011 7:24 pm

izat cari tape tisu sebesar pensel.....kalo tarik tape tu putus...pastu layer yg ke2 baru pakai stiker besarnye potong lebih kurang tu jugak..
nanti apapun aku pic kan dlm ne

ayiecs thks der...
amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  shah9744 Mon Sep 05, 2011 4:36 am

klw tambah line sticker pantul cahaya lagi terbaik ni.. Smile

shah9744
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  amrozi Thu Sep 08, 2011 9:49 pm

shah9744 wrote:klw tambah line sticker pantul cahaya lagi terbaik ni.. Smile

shah pic terbaru ade dlm fb saya siap ade model agi... cheers ....alamatnye...https://www.facebook.com/amdyusof

amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  shah9744 Fri Sep 09, 2011 5:15 am

amrozi wrote:
shah9744 wrote:klw tambah line sticker pantul cahaya lagi terbaik ni.. Smile

shah pic terbaru ade dlm fb saya siap ade model agi... cheers ....alamatnye...https://www.facebook.com/amdyusof

alamak..FB xleh bukak la kat opis..kena blok.. Rolling Eyes

shah9744
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  ZOUL Mon Sep 12, 2011 5:35 pm

Makin lame Makin mencabar....cerita xtvt hari ini... - Page 2 P5280325

perg... lawa2... akuk bole bayangkan kaler tanknye... cheers

satu soalan, apasal ekor nampak rendah semacam je? Question

bagi info la kalau ade projek terbaru... bior maju macam brader shermansix tu.... cheers
ZOUL
ZOUL
Corporal frenzy
Corporal frenzy

Back to top Go down

Post  jimmy Thu Dec 22, 2011 11:42 am

hasil kerja yg amat cantik bro...
syabas2...
tringin lak nk spray bff sy 2...
kalo 1 kaler jer agak2 bape yer kos?? Laughing
jimmy
jimmy
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  sharkrider89 Thu Jan 05, 2012 11:17 am

salam bro... hasil tangan yang cantik, memang terbaek la... cheers cheers
tp masih xpaham yg pasal lekat sticker dlu sblm spray supaya xmasuk/campur warna yg dah siap.. pakai tape ape yg spatot nya? scratch scratch
sharkrider89
sharkrider89
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  amrozi Sat Mar 17, 2012 3:06 am

sharkrider89 wrote:salam bro... hasil tangan yang cantik, memang terbaek la... cheers cheers
tp masih xpaham yg pasal lekat sticker dlu sblm spray supaya xmasuk/campur warna yg dah siap.. pakai tape ape yg spatot nya? scratch scratch

tape tisu@ pakai stiker yg murah....potong halus2 sepanjang yg boleh...supaya ia megikut ape yg kite dsign...kalo kite pakai tape biase....nanti comot sikit Smile
amrozi
amrozi
Private frenzy
Private frenzy

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics